October 20, 2019

Notice of Newcastle Junior Rugby League Association Inc. 2019 Annual General Meeting.

Please be advised the NJRLA Annual General Meeting will be held on Wednesday 13th November at 6:00pm in function room 1 of Central  Charlestown Leagues Club.

Director nominations for the Association must be received by the Association Secretary no later than 6pm Wednesday 31st October 2019

For nomination forms please email secretary@njrla.com.au

October 14, 2018

Notice of Newcastle Junior Rugby League Association Inc. 2018 Annual General Meeting.

Please be advised the NJRLA Annual General Meeting will be held on Wednesday 14th November at 6:00pm in function room 2 of Central  Charlestown Leagues Club.

Director nominations for the Association must be received by the Association Secretary no later than 6pm Wednesday 31st October 2018

For nomination forms please email secretary@njrla.com.au 

September 3, 2018

Congratulations to the following players who have been selected in our 2018 U14s representative squad to compete in the CRL championships in Port Macquarie this month.

1. Brody Perry (Raymond Terrace)

2. James Savin (Valentine Eleebana)

3. Antwone Ryan (Raymond Terrace)

4. Hugh Sharman (Western Suburbs)

5. Lauchlyn Spicer (Western Suburbs)

6. Kynan Toomey (Western Suburbs)

7. Taj Blackman (Valentine Eleebana)

8. Kade Youlten (Western Suburbs)

9. Jack Langdon (Raymond Terrace)

10. Matthew Hughes (Raymond Terrace)

11. Liam Williams (Western Suburbs)

12. Bailey Scholes (Western Suburbs)

13. Jake Hodgins (Cardiff)

14. Will Swain (Valentine Eleebana)

15. Corey Radford (Raymond Terrace)

16. Cory Bolton (Raymond Terrace)

17. Callum Fraser (Western Suburbs)

18. Preston Conn (Western Suburbs)

19. Luke Bull (Western Suburbs)

20. Kye Spruce Conn (Raymond Terrace)

September 3, 2018

Congratulations to the following players who have been selected in our 2018 U15s representative squad to compete in the CRL championships in Port Macquarie this month.

1.  Fletcher Myers (Waratah Mayfield)

2.  Jarmaine Elemes (Western Suburbs)

3.  Kane Thomas (Western Suburbs)

4.  Aaron Cotterill (South Newcastle)

5.  Sean Walker (Western Suburbs)

6.  Macauley Aoake (Western Suburbs)

7.  Cooper Southam (South Newcastle)

8.  Marcus Enderby (Western Suburbs)

9.  Max Jones (Valentine Eleebana)

10. Angus Crosbie (Valentine Eleebana)

11.  Cody Schultz-Relf (Macquarie)

12.  Bailey Krzanic (South Newcastle)

13.  Beau Dwyer (Waratah Mayfield)

14.  Liam Dunn (Western Suburbs)

15.  Cade Hampton (Waratah Mayfield)

16.  Tyler Moodie (Western Suburbs)

17.  Takarei Kuru (Mallabula)

18.  Riley Cullen (Western Suburbs)

19.  Travis Petersen (South Newcastle)

20.  Nathan Roberts (Valentine Eleebana)

July 10, 2018

Congratulations to all the boys who participated in our 2018 U15s development program

The squad that has been selected to compete at the Hunter Cup this Saturday 14th July is

Fletcher Myers  -  Waratah Mayfield Junior RFL Inc

Cody Hill  -  Waratah Mayfield Junior RFL Inc

Kane Thomas  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Nathan Roberts  -   Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

Jermaine Elemes  - Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Aaron Cotterill  - South Newcastle RLFC (Juniors) Inc.

Cooper Southam -  South Newcastle RLFC (Juniors) Inc.

Liam Dunn  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Takarei Kuru  -  Mallabula Panthers Junior RLFC Inc

Marcus Enderby  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Travis Petersen  -  South Newcastle RLFC (Juniors) Inc.

Tobias Hatcher  -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc.

Beau Dwyer  -  Waratah Mayfield Junior RFL Inc

Max Jones  -...

July 10, 2018

Congratulations to all the boys who participated in our 2018 U14s development program

The 20 man squad that has been selected to compete at the Hunter Cup this Saturday 14th July is

Aidan Hunt  -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

James Savin  -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

Brody Perry  -  Raymond Terrace Roosters Junior RLFC

Antwone Ryan  -  Raymond Terrace Roosters Junior RLFC

Hugh Sharman  - Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Kynan Toomey  - Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Taj Blackman -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

Kade Youlten  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Jack Langdon  -  Raymond Terrace Roosters Junior RLFC

Matthew Hughes  -  Raymond Terrace Roosters Junior RLFC

Bailey Scholes  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Liam Williams  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Jake Hodgins  -  Cardiff Junior Rugby League Football Club Inc.

Wil Swain  -...

July 8, 2018

Congratulations to all the boys who participated in our 2018 U13s development program

The 20 man squad that has been selected to compete at the Hunter Cup this Saturday 14th July is

Logan Aoake  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Latrelle Briggs  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

William Charles  -  Central Charlestown Junior RLFC Inc.

T-James Davis Dates  -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

Ronald Duncan  -  Cardiff Junior Rugby League Football Club Inc.

Lachlan Elder  -  Central Charlestown Junior RLFC Inc.

Taimana Elers  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Zeek Faulkner  -  Swansea-Caves Junior Rugby League

Mason Forbes  -  Windale Junior Rugby League Football Club Inc.

Tyreese Gordon  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Tyler Griffen  -  Western Suburbs Schoolboys RLFC Inc.

Baylen Lowe  -  Valentine Eleebana Junior RLFC Inc

Jacob Marshall  -  Valentine Eleebana...

January 19, 2018

2018 Training courses have been released for coaches and trainers.  February courses should be able to be booked next week at playnrl.com.   March and onward courses will be available to be booked once venues are confirmed.

2018 Education Calendar

Please reload